Czy trzeba powrócić do leczenia psychosomatycznej biegunki?

Witam. Miałam psychosomatyczne zaburzenia trawienia, ciagłe biegunki lub zaparcia, jakby organizm nie chciał trawić pokarmu. Wszystkie przyczyny gastrologiczne wykluczone. Po konsultacji z psychiatrą zaczęłam brać Solian i Asentrę, pomagały. Jednak powodowały tez dużo skutków ubocznych. Po pół roku pani doktor kazała mi odstawić leki. Po tygodniu od odstawienia znowu pojawiły się biegunki plus dodatkowo bóle głowy. Pani doktor kazała mi wrócić do samej Asentry. Czy to po prostu za szybko przerwane leczenie? Czy jakieś objawy odstawienia? Nie chciałabym tez uzależnić się od tych leków… Chciałabym zrozumieć swój organizm. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pomocne w "zrozumieniu organizmu", szczególnie w przypadku zaburzeń o cechach psychosomatycznych, jest podjęcie leczenia psychoterapeutycznego. Farmakoterapia zredukuje lub usunie objawy, ale nie przyczyny doświadczanych trudności. Dlatego tak ważne przy leczeniu zaburzeń psychicznych jest łączenie leków z oddziaływaniami terapeutycznymi. Zachęcam do nawiązania współpracy z psychoterapeutą.