Stosowanie leku Asertin 50 na nerwicę lękową

Witam. Jestem Ola i mam 21 lat. Cierpię na nerwicę lękową. Biore asertin 50 i bylo dobrze lecz od pewnego czasu czuje sie gorzej.. ataki paniki i ciagly strach, nerwy. Zapisalam sie nawet na terapie grupowa, bylam raz ale czułam sie jeszcze gorzej. W ogole mi to nie odpowiadalo.. Nie mam zrozumienia w najbliższych jestem z tym jakby sama i nie wiem juz jak z tym walczyć.. Ciagle sie boje jak slysze o zawalach i roznych chorobach. Mialam wszystkie badania i wszystko jest dobrze. Jak sobie pomóc?

Witam Olu,
w sprawie leków najlepiej będzie jeśli skontaktujesz się z lekarzem prowadzącym. On powinien najlepiej znać twoje reakcje na leczenie. Niemniej zachęcam abyś rozważyła możliwość podjęcia psychoterapii. W zaburzeniach lękowych ta forma oddziaływań przynosi zwykle poprawę samopoczucia pacjentów i znaczne zmniejszenie doświadczanych objawów lub ich wycofanie się. Niestety oddziaływania takie wymagają nawiązania kontaktu z osobą prowadząca oraz czasu związanego z przepracowaniem podstawowych trudności. Jeśli forma terapii grupowej nie odpowiadała Ci może warto skorzystać z wizyty indywidualnej. Z pomocy możesz skorzystać zarówno prywatnie lub na NFZ.
Jeśli chcesz dowiedzieć się wiecej na temat zaburzeń lękowych lub psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym (najbardziej polecaną w przypadku zaburzeń lękowych) zapraszam na naszego bloga http://poznacsiebie.pl
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry,
Kontynuuj branie leku - w razie wątpliwości konsultuj się ze swoim psychiatrą, znajdź zaufanego. Wypisany lek trzeba brac co najmniej pół roku by odczuć trwalszą poprawę samopoczucia. Jest skuteczny. Możesz poprosić o wypisanie leku działającego doraźnie, obniżającego lęk.
Zapisz się na psychoterapię indywidualną. Zrozumienie, wsparcie jest Ci teraz bardzo potrzebne.
W Twoim wieku szanse na wylecznie takiego problemu są bardzo duże.
Pozdrawiam!