Zaburzenie układu hormonalnego a dieta ketogenna

Witam od pewnego czasu stosuje diete ketogenna z dnia nadzien odrzucilam weglowodany , czy taka dieta ma wplyw na cykl miesiaczkowy ? diete stosuje ok 10 dni . Okres powinnam dostac 4 sierpnia a nadal go nie mam, diete rozpoczelam przed spodziewana miesiaczka ,odrazu mowie ze w ciazy nie jestem . Ewentualnie czy radykalne sciecie weglowodanow moglo zaburzyc uklad hormonalny ? i czy ta miesiaczka sie pojawi po czsie adaptacji do noewgo zywienia. Pozdrawiam

Witam Panią

Tak poważne zmiany diety mogą być przyczyną zaburzeń hormonalnych organizmu, co może (ale nie musi) być związane z opóźnieniem miesiączki.
Proszę pamiętać, że dieta ketogenna nie jest dietą fizjologiczną i może być stosowana tylko w określonych przypadkach. Stosowanie takiego żywienia bez kontroli specjalisty może być niebezpieczne.

Pozdrawiam