Zachowuję się irracjonalnie i mam obsesję

Radek, 26 lat. Od ponad roku dzieje się ze mną "coś", czego nie umiem sobie wytłumaczyć, tzn. odczuwam nagły i niespodziewany lęk, który mi uniemożliwia wykonywanie pracy. W mojej głowie kłębią się myśli aby zakończyć swoje życie i jednocześnie odczuwam jakąś siłę, która mnie do tego motywuje, "namawia". Moi przyjaciele odsunęli się ode mnie, zostałem z tym wszystkim sam. Robię rzeczy irracjonalne, np. wystawiam meble z domu, niszczę przedmioty, które stanowią dla mnie wartość nie tylko materialna. Stałem się arogancki i niedostępny dla bliskich. Mam obsesję na punkcie sprawdzania, czy przed oknem ktoś nie stoi i mnie nie obserwuje. Bardzo proszę o pomoc. Jak tak dalej będzie, to stracę prace.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Odczuwany silny lęk całkowicie zdezorganizował Pana życie. Strach i niepewność nakręca spiralę niedorzecznych zachowań.
Wydaje się, że powinien Pan niezwłocznie umówić się na konsultację z psychiatrą. Właściwie dobrane leczenie - terapeutyczne oraz farmakologiczne - pozwoli Panu wrócić do większej równowagi emocjonalnej.

Powodzenia i pozdrawiam.