Zacienienia pasmowato-plamkowate w RTG klatki piersiowej

w RTG klatki piersiowej męża napisano zacienienia pasmowato-plamkowate mogące odpowiadać zmianą zapalnym nakładających się liczniejszym cieniem naczyniowym. Wskazania korelacja kliniczna. Proszę o pomoc co to oznacza z góry dziękuję. Basia Z.

Piotr Pilarski

Mogą to być zmiany związane z zapaleniem. Wskazana korelacja kliniczna czyli należy wynik odnieść do objawów. Bez tego nie można jednoznacznie ocenić opisu. Sugeruję zgłosić się do lekarza zlecającego badanie.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest poznanie objawów jakie występują u Pani męża oraz bezpośredniego badania lekarskiego. Proszę udać się do lekarza zlecającego badanie. Połączenie powyższych kwestii pozwoli na odpowiednie dalsze postępowanie. Być może będzie konieczność wykonania TK klatki piersiowej.