Zaciskanie pięści przez 15-miesięczne dziecko

Witam...martwię się gdyż mój 15miesięczny synuś zaciska pięści przykładając je do policzków i się przy tym strasznie spina...trwa to przez 3sekundy minutka przerwy i znowu to samo...potrafi tak zrobić nawet 20 razy dziennie z przerwami:( nie ma określonej pory:(Mieszkamy w uk,położna powiedziała nam że to może być od zabkowania lecz trwa to już 8miesięcy...zaczynam się martwić:((tu lekarz odsyła nas do dentysty i koło zamknięte:(bardzo proszę o poradę...

Witam, proponuje jeszcze skonsultować to zachowanie z psychologiem dziecięcym. Moze Pani skorzystac z wizyty w Poradni Psychologiczno Pedagogicznej, są tam specjaliści zajmujący sie dziećmi od 0 do 18 r. Ż. Lub z prywatnej wizyty. Dobry specjalista po przeprowadzeniu wywiadu i badań na pewno wyjaśni czy przyczyna nie jest czasami sposób radzenia sobie przez synka takim zachowaniem z jakimś napięciem, ewentualnie zaproponuje dalsze kroki. Pozdrawiam