Zaczerwienienie wokół ust u 10-letniego dziecka

Witam.Mojej 10-letniej córce co jakiś czas pojawiają się wokół ust zaczerwienienia zapewne spowodowane chłodem i oblizywaniem warg.Oprócz ochronnych pomadek stosuje maść ochronną z wit.A-niestety po zagojeniu problem powraca.Jak temu zaradzać i zapobiegać.Proszę o poradę.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli przyczyna jest podrażnienie z powodu oblizywania ust i przebywania na zimnym powietrzu jedynym sposobem zapobiegania jest zaprzestanie oblizywania ust na zimnym powietrzu. Stosuje Pani właściwe leczenie. Jeżeli dolegliwości są szczególnie ciężki lub nasilone warto sprawdzić czy nie wynika to z niedoboru witamin grupy b.