Zaczerwienione ślady na ciele dziecka po dotyku

Witam, mam trzech synów w wieku 13 miesięcy. Dwóch (bracia jednojajowi) mają taką przypadlosc, że od dotyku robią im się czerwone plamki, które znikają po kilkudziesięciu minutach. Mają to od urodzenia. Ich brat innojajowy nie ma takiego problemu. Do tej pory nie martwilam się tym, ponieważ sama zawsze miałam podobny problem tzn przy nawet lekkim zadrapaniu zostają mi ślady na skórze. Jednak nie mam tego aż w takim stopniu jak synowie...

Ta przypadłość nazywa się : DERMOIGRAFIA , jedna z częstych przyczyn jest zbyt niski poziom witaminy D3 .U niemowląt dość często występuje bo zamiast podawać dobrą , działająca witamine D3 ( niemiecki Vigantol w kroplach - 5 zł na 2 miesiące ) dostają suplement diety D3 bez recepty a to często nie działa.