Zainteresowanie dziewczynami z nadwaga a wskazania do odchudzania u dziewczyn

Na pytanie czy to zboczenie, że podobają mi się dziewczyny z nadwagą dostałem odpowiedzi, że to nic złego i powinienem zaakceptować to, że tak jest. Jednocześnie na tej stronie widzę wątki, w których specjaliści każą schudnąć właśnie takim dziewczynom. Jedna na pytanie czy powinna schudnąć mając 15 kg nadwagi dostała odpowiedź, że nie są to już kilogramy, które powinna zaakceptować, a druga ma 2 kg nadwagi i specjaliści kazali jej schudnąć. Jak jedno ma się do drugiego?

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam serdecznie,
Nadmierna masa ciala jest obciazdniem dla organizmu
Nie chodzi tutaj o wyglad zewnetrzny, ale zwiekszone ryzyko wielu.chorob takich jak cukrzyca, nadcisnnienie tetnicze, xhoroby serca, problemy z ukladem kostno-stawowym i woele wiele innych. To tylko ulamek. Wiele osob z nadwaga ma zanizona samoocene, nie akceptuje siebie.
Nasza mase.ciala nalezy utrzymywac w normie, nie moze byc ona ani zbyt niska, ani zbyt wysoka.
Twoje upodobania nie maja z tym nic wspolnego, ale musisz
pamietac o tym, ze zdrowie jest tutaj najwazniejsze.

To, że podobają Ci się puszyste dziewczyny nie jest niczym złym, tak jak odpowiedzieli Ci specjaliści. Nie możesz natomiast mieszać dwóch kwestii - Twojego gustu (upodobań) oraz korzyści wynikających z utrzymywania prawidłowej wagi przez kobiety (jak i mężczyzn). Jeśli Twoje pytanie wynika z obawy, że zabraknie dziewczyn, które Ci się podobają - to nie obawiaj się, nadwaga i otyłość jest tak bardzo szybko postępującą epidemią.
Niestety (z punktu widzenia zdrowia) osób z nadwagą jest coraz więcej.
Oczywiste jest, że osoby (obu płci) ważące więcej, niż powinny i godzące się na to - w praktyce często narażają w ten sposób swoje zdrowie - ale to, ile ważymy i ile ważyć chcemy jest osobistą decyzją każdego z nas.