Zakrzepica w wyniku spożywania kefiru z grzybka tybetańskiego

Czy picie kefiru z grzybka tybetańskiego,. mogłoby spowodować zakrzepicę żył powierzchniowych (ze względu na dużą zawartość vit. K?) pomimo zażywania warfinu? Wcześniejsze kontrole wskaźnika IRN były właściwe, dlatego szukam przyczyny zakrzepicy, m.inn.,we włączeniu do diety ww, kefiru. Dziękuję z góry za odp. Pozdrawiam,

Drożdże zawarte w grzybku tybetańskim nie mają zdolności do syntezy witaminy K - także nie są jej źródłem. Możlwiość przedawkowania witaminy K z dietą jest bardzo ograniczona, dlatego radziłabym skonsultować kwestię z lekarzem prowadzącym, gdyż zapewne ma ona podłoże medyczne nie związane z dietą.

Szanowna Pani,
Grzybek Tybetański nie będzie źródłem witaminy K, a możliwość przedawkowania tej witaminy z dietą jest bardzo niska. Radziłbym skonsultować się z lekarzem. Być może modyfikacji musi ulec dawka leku.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl