Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zapalenie mózgu

Czy po przebyciu tej strasznej choroby za dziecka (1 mies. życia) mogą zostać jakieś zmiany, które utrudniają funkcjonowanie człowiekowi potem? Nadmieniam, że moje dziecko chorowało na tę chorobę. Teraz ma 15 lat. Dobrze się uczy. W ogóle rozwija się prawidłowo, tylko jest bardzo nerwowa. Stresuje się byle czym. Boi się np. wycieczek z klasą, bo myśli, że jej będzie niedobrze w autobusie i się ośmieszy. W ogóle bardzo się stresuje różnymi sprawami. Teraz nowa szkoła. Już się boi, czy ktoś ją polubi. Nie wiem skąd taka niska samoocena? Czy mogą coś państwo mi doradzić? Dziękuję z góry.

ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Szanowna Pani,

Owszem, zapalenie mózgu, w zależności od przebiegu, może spowodować powstanie trwałych zmian organicznych. Dobry rozwój ogólny córki, prawidłowe wyniki osiągane w nauce nie wskazywałyby jednak, że tak się stało u Pani dziecka. Trudno jest oceniać na podstawie kilku krótkich informacji, myślę jednak, że przyczyna lęków córki nie leży w wydarzeniach z dzieciństwa. Sądzę, że wizyty z córką u psychologa pomogłyby jej nauczyć się właściwie radzić sobie ze stresem, otworzyć się na ludzi i przestać odczuwać lęk przed sytuacjami społecznymi. Myślę, że warto również omówić problemy córki z pedagogiem szkolnym. Będzie on z pewnością poinformowany, gdzie mogą Państwo w swojej okolicy udać się po pomoc psychologiczną.

Pozdrawiam serdecznie

Psychiatra w oddziale chorób afektywnych Instytutu Psychiatrii i Neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy