Zapalenie mózgu

Czy po przebyciu tej strasznej choroby za dziecka (1 mies. życia) mogą zostać jakieś zmiany, które utrudniają funkcjonowanie człowiekowi potem? Nadmieniam, że moje dziecko chorowało na tę chorobę. Teraz ma 15 lat. Dobrze się uczy. W ogóle rozwija się prawidłowo, tylko jest bardzo nerwowa. Stresuje się byle czym. Boi się np. wycieczek z klasą, bo myśli, że jej będzie niedobrze w autobusie i się ośmieszy. W ogóle bardzo się stresuje różnymi sprawami. Teraz nowa szkoła. Już się boi, czy ktoś ją polubi. Nie wiem skąd taka niska samoocena? Czy mogą coś państwo mi doradzić? Dziękuję z góry.

ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Szanowna Pani,

Owszem, zapalenie mózgu, w zależności od przebiegu, może spowodować powstanie trwałych zmian organicznych. Dobry rozwój ogólny córki, prawidłowe wyniki osiągane w nauce nie wskazywałyby jednak, że tak się stało u Pani dziecka. Trudno jest oceniać na podstawie kilku krótkich informacji, myślę jednak, że przyczyna lęków córki nie leży w wydarzeniach z dzieciństwa. Sądzę, że wizyty z córką u psychologa pomogłyby jej nauczyć się właściwie radzić sobie ze stresem, otworzyć się na ludzi i przestać odczuwać lęk przed sytuacjami społecznymi. Myślę, że warto również omówić problemy córki z pedagogiem szkolnym. Będzie on z pewnością poinformowany, gdzie mogą Państwo w swojej okolicy udać się po pomoc psychologiczną.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty