Zapalenie oskrzeli - czy można podać mukolityki?

Mój ośmiomiesięczny syn na stwierdzone obturacyjne zapalenie oskrzeli. Lekarz zapisał mu leki wziewne - nebulizację z Beradualu: 3 dziennie 8 kropli i 2 ml soli fizjologicznej oraz z Pulmikortu: 2 dzienie 1 ampułka 0,125 i 2 ml soli fiz. Do tego dostał antybiotyk Klacid 2,5 ml, 2 razy dziennie. Syn ma gęstą wydzielinę, która utrudnia oddychanie, ksztuszący kaszel. Jest oklepywany i ma oczyszczony nosek fridą. Pytanie jest moje takie: czy można mu podać lek mukolityczny rozrzedzający wydzielinę np. deflegmin, krople czy Mukofuid? Synek ma jeszcze wczesnodziecięcą astmę, przyjmuje Syngular AIR mini. Nie jest uczulony.

ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Leki mukolityczne to rzeczywiście grupa farmaceutyków, które powodują upłynnienie i zmniejszenie lepkości śluzu w drogach oddechowych, co pomaga oczyścić drogi oddechowe z wydzieliny.
Jednakże, by określić czy może Pani podać dziecku mukolityki, powinna skonsultować się Pani ze specjalistą pediatrą, który leczy dziecko. W ramach porady internetowej nie mamy bowiem możliwości oceny stanu zdrowia dziecka, co bezpośrednio uniemożliwia ocenę wskazań do zastosowania leku.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty