Zapalenie wału paznokciowego i antybiotykoterapia a niski poziom cukru we krwi

Może to wyda się bezsensowne ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Jeśli mój poziom cukrzycy jest niski (61) to znaczy, że jestem chora? I czy to ma związek z pogłębiającym się pomimo antybiotyków zapaleniem wału paznokcia? Niestety ani dermatolog ani chirurg nic nie widzi...

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, poziom cukru nie ma związku z zapaleniem wału paznokciowego. Jeżeli chce Pani pogłębić diagnostykę to zalecam wykonanie poziomu cukru na czczo i test doustnego obciążenia glukozą. Pozdrawiam