Zaparcia i bolesne wypróżnienia u małego dziecka

Moja córka ma 19 miesięcy od pewnego czasu miewa zaparcia. podczas oddawania stolca strasznie płacze i siłuje się żeby się wydostał. Podczas siłowania się robi się aż sina z bólu. Jak mogę pomóc dziecku. Je dużo jabłek surowych, suszonych śliwek niestety to nie pomaga. czekoladę ograniczyłam ale to też nie pomaga.

Witaj,

Proszę wprowadzić do diet dziecka probiotyki, albo w postaci suplementu diety np. Lakcid lub jogurtu naturalnego, kefiru, a także kiszonej kapusty.
Z kefiru lub jogurtu można przygotowywać koktajle z truskawkami lub malinami (mrożone).
Na prawidłową pracę jelit korzystnie wpływa także beta glukan, który można kupić w aptece (przy okazji wzmacnia odporność). Ta sama substancja występuje naturalne w owsiance, więc warto podawać ją dziecku.
Warto córce wprowadzić przed snem napar z lnu lub rano podawać - miód (1 łyżeczka) rozpuszczony w letniej wodzie (0,5 szklanki).
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek