Zaparcia i gazy a zbilansowana dieta u 26-latka

Witam, 26 lat 78kg 176cm. Dieta zbilansowana(wczesniej jadlem wszystko) 20%B 55%W 25%T. Sniadanie platki owsiane 100g zurawina15g fistaszki35g. potem 3 posilki ryz 100g piers z kurczaka 100g plus warzywa i 3 g siemia lnianego. kolacja 100g twarogu poltlustego 10g oliwy z warzywami. pierwszy tyd ok potem juz dostalem zaparc i gazow i to jest moj problem. Pije 2 l wody dziennie, cwicze 3 dni w tyg silowo + areoby.pozdr.

Witam,
Jeśli chodzi o Pana dietę, to z informacji podanych przez Pana, nie widzę przyczyn nasilenia się opisanych dolegliwości. Zwróciłabym jednak uwagę na ewentualne suplementy diety lub produkty przeznaczone dla sportowców, które być może ewentualnie Pan stosuje przy treningach.

Witam!
Zaparcia mogą być powodowane przez wiele czynników, są to między innymi: niska aktywność fizyczna, dieta uboga w płyny i błonnik (znajdujący się w warzywach i produktach pełnoziarnistych tj.ryż brązowy, pieczywo razowe, makaron razowy, płatki owsiane). PRODUKTY ZAPIERAJĄCE, czyli produkty powodujące spadek perystaltyki jelit to:mocna herbata bez cukru, napar z suszonych czarnych jagód, czerwone wytrawne wino, kakao na wodzie (zawiera teobrominę, która mocno zapiera),tarte jabłko, marchew gotowana, czarne porzeczki, gruszki, borówki, banany, dynia (owoce i warzywa bogate w garbniki i pektyny), kisiele, żelatyna, galaretka, suchary. Wymienione produkty mogą wpływać na problemy z wypróżnianiem. Polecam spożywać produkty bogate w błonnik (produkty pełnoziarniste, otręby, warzywa), pić wystarczającą ilość płynów (szczególnie wody) oraz zadbać o zwiększoną aktywność fizyczną.
Po więcej porad zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska