Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaparcia, uczucie pełności w brzuchu i gazy a suplementy diety

Witam! Często mam problemy ze strony układu pokarmowego: najczęściej są to zaparcia ( z powodu których pojawiły się hemoroidy), uczucie pełności w brzuchu, gazy. Czy jest jakiś suplement diety, żeby te objawy złagodzić np. reklamowany Travisto? Domowe sposoby nie pomagają. Czy te leki działają także wspomagająco na utratę wagi, odchudzanie?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?

Czy wiesz co się dzieje w twoim organizmie, kiedy zjesz jakiś posiłek? Czy wiesz, dlaczego pojawiają się zaburzenia w układzie pokarmowym? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Niestety suplementy diety oraz inne reklamowane preparaty nie są lekami. Aby zostac dopuszczone do sprzedaży nie jest wymagane potwierdzenie, że działają, w przciwieństwie do normalnych leków.

W przypadku żadnego z tych preparatów nie wykazano skuteczności, trudno zatem je Pani polecać.

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz gastroenterologii.
0

Tak zwane suplementy diety i inne reklamowane, a dostępne w aptekach preparaty nie mają udowodnionej skuteczności.

Aby zostały dopuszczone do sprzedaży producent nie musi udowodnić, że działają, a jedynie że nie szkodzą ( w przeciwieństwie do normalnych leków).

Trudno zatem polecić Pani takie leczenie.

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz gastroenterologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy