Zaparcia, uczucie pełności w brzuchu i gazy a suplementy diety

Witam! Często mam problemy ze strony układu pokarmowego: najczęściej są to zaparcia ( z powodu których pojawiły się hemoroidy), uczucie pełności w brzuchu, gazy. Czy jest jakiś suplement diety, żeby te objawy złagodzić np. reklamowany Travisto? Domowe sposoby nie pomagają. Czy te leki działają także wspomagająco na utratę wagi, odchudzanie?

W przypadku żadnego z tych preparatów nie wykazano skuteczności, trudno zatem je Pani polecać.

Tak zwane suplementy diety i inne reklamowane, a dostępne w aptekach preparaty nie mają udowodnionej skuteczności.

Aby zostały dopuszczone do sprzedaży producent nie musi udowodnić, że działają, a jedynie że nie szkodzą ( w przeciwieństwie do normalnych leków).

Trudno zatem polecić Pani takie leczenie.