Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zapomniałam o wzięciu pierwszej tabletki w pierwszym tygodniu

Kobieta, 28 lat. Wczoraj zapomniałam wziąć pierwszą tabletkę z pierwszego tygodnia. Dzisiaj kochałam się ze swoim chłopakiem i niestety skończył we mnie... Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Czy powinnam zacząć nowe opakowanie - dzisiaj również nie wzięłam tabletki, bo jeśli doszło do zapłodnienia nie jest to wskazane. Czy powinnam odczekać kilka dni, zrobić test i dopiero wtedy zacząć nowe opakowanie? Z tego, co wyczytałam w internecie, wygląda, iż ryzyko zajścia w ciąże w mojej sytuacji jest duże, ale bardzo proszę mimo wszystko o odpowiedź. Dodam, że ciąża nie będzie dla mnie końcem świata, tym bardziej, że już byłam w ciąży, ale nie udało mi się donosić i straciłam maleństwo w 20 tygodniu. Nie jestem jednak pewna, jak powinnam teraz postąpić z tabletkami... Bardzo dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Pani postępowanie powinno być uzależnione od Pani oczekiwań. Jeśli chce Pani zajść w ciążę, nie powinna Pani stosować antykoncepcji. Jeśli woli Pani ciąży zapobiegać, to, w przypadku pominięcia tabletki z pierwszego tygodnia, powinna Pani zastosować antykoncepcję "po stosunku" (optymalnie w ciągu maksymalnie 72 godzin od stosunku), oraz 12 godzin później rozpocząc regularne przyjmowanie tabletek.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy