Zapomniałam zażyć 14. tabletkę z opakowania - czy w takiej sytuacji ryzyko ciąży wzrasta?

Zawsze zażywam tabletki o porannej porze, ok. 7 rano, jednak tego dnia zapominałam tabletki (to była 14. tabletka z blistra). Tego samego wieczoru odbył się stosunek. Zapomnianą tabletkę wzięłam następnego dnia rano razem z kolejną. Moje pytanie brzmi: czy jest możliwość zajścia w ciążę w takich okolicznościach?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Zapomniała Pani o przyjęciu tabletki z drugiego tygodnia. Jest to sytuacja najbezpieczniejsza. Pani postępowanie było całkowicie wystarczające - ryzyko ciąży nie jest zwiększone.