Zapomniana tabletka a okres

Witam, Zapomniałam 15 tabletki R*****(spóźnienie od 12 do 16 godzin), ale brałam dalej normalnie z 7- dniową przerwą. Dostałam okres tak jak zawsze regularnie 3 dnia w nocy. Mam pytanie czy antykoncepcja jest zachowana? Proszę o odpowiedź, gdyż kochałam się z chłopakiem pod koniec przerwy i na początku brania nowego opakowania. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Nie postąpiła Pani w sposób, jaki zalecają zazwyczaj producenci tabletek, więc istnieje prawdopodobieństwo ciąży. W Pani sytuacji sensowne byłoby stosowanie kondoma przez pierwsze 7 dni nowego opakowania... Proszę wykonać test ciążowy. W przypadku wyniku pozytywnego należy natychmiast odstawić tabletki (antykoncepcja hormonalna szkodzi płodowi).
Pozdrawiam!