Zaropiałe oczy

Witam. Mam spory problem z oczami. Rano, gdy się budzę, są bardzo zaropiałe i nie mogę ich otworzyć, wydziela się też gęsta wydzielina. Mam to od 2 dni. Co robić?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Jest to najprawdopodobniej bakteryjne zapalenie spojówek. Nie jest to poważna choroba, ale należy udać się do lekarza okulisty, który po dokładnym zbadaniu zleci odpowiednie leczenie. Krople i maści przeciwbakteryjne wydawane są tylko na receptę, konieczna jest więc konsultacja z lekarzem.