Zasłabnięcia i omdlenia u 13-latki

Witam, moja 13 letnia córka od niedawna (ok. miesiąca ) ma zasłabnięcia i prawie omdlenia. Byliśmy u lekarza robimy kolejne badania, było ekg, echo serca, wszystkie wyniki są w porządku ale ciągle się to powtarza, prawie codziennie. Jesteśmy jeszcze umówieni do neurologa ale czekamy na badanie eeg. Przy tym ma niskie ciśnienie w granicach 93/63 bywało 83/67, generalnie w takich przedziałach. Czy to okres dojrzewania? Jak pomóc? Proszę o jakiś komentarz. Pozdrawiam

Witam. Opisane objawy mogą być wynikiem zaburzeń neurologicznych - w ten sposób manifestować się mogą np. napady padaczki. Warto przyjrzeć się również czy omdlenia nie mają charakteru psychogennego i czy nie pojawiają się w związku ze zwiększonym napięciem emocjonalnym u dziecka.