Zastrzyki z solcoserylu w ilości 1 amp. dziennie

Solcoseryl. Witam. Lekarz zalecił mi zastrzyki z solcoserylu w ilości 1 amp. dziennie -domięśniowo. Wyczytałem jednak ze środek ten zawiera duża ilość potasu. Jakie istnieją realne niebezpieczeństwa ze stosowania tego leku? Czy taka ilość potasu podana w jednym zastrzyku może rzeczywiście spowodować zatrzymanie akcji serca, bądź inne skutki nieporządane.

Lek. Tomasz Budlewski

a jaka przyczyną podawania powyższego leku? proponuje stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego i zapoznanie się z ulotka a nie z konkretnymi objawami zwiększonego poziomu potasu w organizmie.