Zatrzymanie się miesiączki w wyniku stresów i wahań wagi

Witam serdecznie w wyniku stresów nie potrafiłam zmusić się do jedzenia moja waga drastycznie spadła przy 168 cm waga 43 kg tyle ważyłam w czerwcu miałam robione podstawowe badania które wyszły dobrze. Lekarz przepisał mi lek Megace przytyłam obecnie ważę 51 kg spożywałam go przez miesiąc po 5 ml teraz dostałam drugą dawkę 1 raz dziennie po 10 ml jak długo można spożywać taki lek ? chciałabym przytyć jeszcze z 6 kg Miesiączka zatrzymała się przy pierwszej dawce czy to normalne ?

Lek. Tomasz Budlewski

Brak miesiączki bardziej może wynikać ze spadku masy ciała. Proponuje koniecznie udać się do lekarza prowadzącego leczenie. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.