Zawartość kofeiny w kawie

Witam.Ile kofeiny zawiera czubata łyżeczka kawy typu Ricore(Cafea) zawierająca 30% kawy rozpuszczalnej i 58% cykorii i czy taka kawa jest zdrowa?

Kawa rozpuszczalna jest uważana za produkt wysoko przetworzony, więc pierwszym wyborem będzie kawa naturalna tj. mielona, najlepiej z ekspresu ciśnieniowego.

Podsumowując: unikajmy produktów przetworzonych, ale jeśli lubi Pani ten smak i nie chce z tego zrezygnować, to nic się nie stanie ;)