Zawroty głowy i osłabienie a napięcie w odcinku szyjnym

Witam, od 11 dni po powrocie z podróży (600km kierowca) mam lekkie zawroty i bóle potyliczne głowy, lekarz pierwszego kontaktu stwierdził ze jestem osłabiona po podróży, zalecił uzupełnienie elektrolitów i dużo pić.Morfologia wyszła OK.Odwiedziłam rehabilitantkę która stwierdziła że mój odcinek szyjny jest mocno napięty, czy taki ból może powstawać od tegoż właśnie napięcia ? Czy takie bóle nie są stałe i nie nasilają się ) mogą być objawem np nowotworu) jakie badanie lab.wykluczy raka?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane zmianami w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa. Diagnostykę proponuję rozpocząć od zdjęcia RTG.