Zawroty głowy, mocne bicie serca, bóle nóg - do jakiego lekarza się udać?

Witam od około roku mam różne objawy . Spróbuje od początku. Zaczęło się od uczucia zwrotów glowy mocnym biciem serca uczucie gorąca bole nog od kolan w dół i ucisk w szyi ( nie żadna gula) porostu ucisk.zrobilem badania krew mocz ekg echo serca i dopllera nog kończyć dolnych i szyi wszystko ok . Teraz mam uczucie boli w klatce piersiowej pod piersią kłucie bardziej bole nog od kolan w dół ucisk w szyi i uczucie jak by mi się w głowie krecilo i tak jak było uczucie drętwienie palców w rękach dziwne uczucie ciężko opisac. TERAZ moje pytanie czy to może być nerwica? Proszę o pomoc najlepiej jak by był jakiś lekarz co by mi poradził konsultacje przez Internet oczywiście odpłatną mieszkam za granicą i niewiem co mogę jeszcze zrobić. Dziękuję pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 39 LAT ponad rok temu

Co to są by-passy?

Pomostowanie aortalno-wieńcowe, czyli inaczej by-passy, to operacyjna metoda leczenia chorób serca, najczęściej choroby wieńcowej. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat, gdyż jest to zabieg, któremu coraz częściej zostają poddane osoby posiadające problemy ze sercem.

Szanowna Pani,

jeśli wykluczone są choroby somatyczne, objawy mogą być spowodowane czynnikiem psychicznym, wskazana jest konsultacja psychiatryczna, neurologiczna, diagnostyka i leczenie.
Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną często objawiają się np. tachykardią (przyspieszonym biciem serca) i podwyższone ciśnienie krwi, inne objawy to; nerwobóle, uczucie zdenerwowania, drżenie, napięcie mięśniowe, pocenie się, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, klucha w gardle, suchość w jamie ustnej, problemy gastryczne, przyspieszony oddech w wyniku pobudzenia układu autonomicznego (współczulnego). Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy aspekt; poznawczy (myśli, wyobrażenia), fizjologiczny (doznania w ciele) oraz behawioralny (odnosi się do zachowania).
Wszystkie te czynniki wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania, Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne. W Pani przypadku zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, techniki relaksacyjne, psychoedukacja, która pomoże zrozumieć mechanizm powstawania objawów.
Pozdrawiam serdecznie
Bożena Waluś

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty