Zawroty głowy, osłabienie, zaburzenia widzenia a anemia

Od dwóch tygodni biorę żelazo, ponieważ moja pani doktor zrobiła mi badania krwi i wyszło, że mam anemię. Od 4 dni mam straszne zawroty głowy, robi mi się duszno, gorąco, a po kilku minutach strasznie zimno, trzęsą mi się nogi, ręce i zaczynam źle widzieć, nie wiem czemu tak się dzieje. 6 miesięcy temu urodziłam syna, ale po porodzie dobrze się czułam. Piję dwie kawy dziennie i około 6 herbat. Nie wiem co mam zrobić by te zawroty ustały? Czekam na odpowiedź.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Czynniki ryzyka "świńskiej grypy"

Świńska grypa to choroba wirusowa. Szybko się rozprzestrzenia i może nawet rozwinąć się do rozmiarów epidemii. Obejrzyj filmik i dowiedz się, co przyczynia się do zachorowania na świńską grypę.

Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania

Witam! Objawy, które Pani opisuje - czyli zawroty głowy, osłabienie, zaburzenia widzenia są typowe dla zdiagnozowanej wcześniej anemii. Warto byłoby zanalizować parametry morfologii oraz dawkę żelaza, którą Pani przyjmuje. Być może problem tkwi w niedostatecznej przyswajalności żelaza. Warto udać się na kontrolną wizytę do swojego lekarza, który może rozważyć poszerzenie diagnostyki (poziom żelaza oraz parametry związane z gospodarką żelazem w organizmie, alternatywne drogi utraty żelaza - np. obfite krwawienia miesiączkowe) lub zmodyfikuje leczenie. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty