Zawroty i ból głowy a ciężkostrawne jedzenie

Witam, mam 19 lat i od prawie roku dokuczają mi pewne dolegliwości - po zjedzeniu czegoś czasami pojawiają się u mnie zawroty głowy, ból głowy (jakbym miała bardzo niskie ciśnienie), uczucie gorąca i ogólnie robi mi się słabo, mdleję. Wtedy też przez chwilę czuję lekkie ukłucie w żołądku. Zakładam, że to przez ciężkostrawne jedzenie, jednak nie zawsze mam takie objawy, stąd nie wiem jaka może być przyczyna. Czy powinnam coś konkretnie zbadać?

Lek. Katarzyna Szymczak

Być może jest to hipoglikemia reaktywna poposiłkowa, gdzie po jedzeniu poziom glukozy spada poniżej 55 mg/dl wywołując objawy. Radziłabym Pani pójść do swojego lekarza i przedstawić swoje objawy, konieczne będzie badanie poziomu glukozy oraz być może dalsza diagnostyka
Pozdrawiam