Zbyt wczesny wytrysk u 26-letniego mężczyzny

Lubię sie kochać ze swoim mężczyzną, ale problem jest w tym ze bardzo szybko się podnieca, a jak przychodzi co do czego to nasz stosunek trwa od 2-5 minut. Przeszkadza mi to trochę ponieważ nie czuje się spełniona, a gdy chce jeszcze raz nie da sie już nic zrobić ponieważ go to boli, więc nie ma szans żeby powstał ( jego penis) co się z nim dzieje? Ma 26 lat.

Dzień dobry!

Przeciętny czas trwania stosunku to od kilku do kilkunastu minut (licząc od wprowadzenia członka do wytrysku). Dla wielu par czas np. 5 minut jest więc całkowicie zwyczajny i wystarczający.

Możecie Państwo próbować przedłużać czas trwania stosunku np. poprzez częstsze i regularne kontakty, wprowadzanie przerw i zmian podczas zbliżenia czy pieszczoty przed i po stosunku itp. Często takie zabiegi przynoszą zauważalną zmianę i większą satysfakcję z seksu. Zazwyczaj nie jest jednak możliwe przedłużanie stosunku w nieskończoność. Porównywanie się w tym zakresie do np. scen filmów erotycznych czy anonimowych opowieści na forach internetowych może być rozczarowujące.

Tzw. wytrysk przedwczesny wiążę się z tym, że mężczyzna nie ma kontroli, poczucia wpływu na moment wytrysku i czas trwania stosunku wynosi poniżej 1 minuty. W Państwa sytuacji tak się nie dzieje.

Z punktu widzenia biologii i ewolucji czas trwania stosunku nie musi być długi. Wręcz przeciwnie - ważne, aby wytrysk nastąpił się jak najszybciej. Niestety, te biologiczne uwarunkowania stoją z sprzeczności z obecnymi oczekiwaniami wielu par.

Fakt, że partner bezpośrednio po stosunku nie może osiągnąć drugiej erekcji, także jest całkowicie naturalny. Tzw. okres refrakcji dotyczy wszystkich mężczyzn i nie znaczy to, że z Pani partnerem dzieje się cokolwiek złego.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Prawdopodobnie nic szczególnie złego nie dzieje się Pani partnerem - po prostu być może różnicie się temperamentami, stąd różnica w osiąganiu przyjemności. Możliwe też, że współżycie odbywa się zbyt rzadko, co bezpośrednio może wpływać na zbyt szybki wytrysk partnera. Niekiedy pary radzą sobie z podobnymi dolegliwościami w taki sposób, że podejmują powtórne współżycie po pierwszym wytrysku partnera, możliwe to jest jednak w przypadku mężczyzn, których okres tzw. refrakcji czyli czasowej niewrażliwości (albo nadwrażliwości) na bodźce seksualne jest stosunkowo krótki. Warto też rozważyć przedłużenie gry wstępnej, dzięki czemu mogłaby Pani być bardziej podniecona podczas współżycia.

Najprościej jednak skorzystać z konsultacji seksuologicznej, podczas której mogłaby Pani wraz z partnerem bardziej szczegółowo opisać problem i znaleźć sposób jego rozwiązania.

Pozdrawiam.