Zdiagnozowano zakażenie prątkiem po bronchoskopii

Witam, Jestem w trakcie leczenia gruźlicy. Zdiagnozowano zakażenie prątkiem po bronchoskopii, na podstawie wyników otrzymałam info iż nie prątkuję. Ale moje pytanie brzmi: Czy jeśli objawy były bardzo nasilone dużo wcześniej 1,5 roku temu czy wówczas prątkowałam. Nikt z lekarzy nie chce mi odpowiedzieć na to pytanie. Jak powinnam wzmacniać organizm? Przy tak długim stosowaniu antybiotyków organizm będzie całkowicie wyjałowiony, jakie stosować probiotyki: naturalne? czy chemiczne lub inne?

Czy pani prątkowała wcześniej nie wiadomo. Myśle że pani bliscy powinni się na spokojne, profilaktycznie przebadać, to znaczy zrobić rtg klatki piersiowej. Antybiotyki ktore aktualnie pani stosuje mogą oczywiście wyjaławiać organizm i trochę osłabiać, ale to jest mały pikuś w stosunku do zagrożenia z powodu gruźlicy. Tak wiec radzę po prostu higienicznie żyć, dobrze się odżywiać, wypoczywać i być dobrej myśli. Można zastosować probiotyki np Dicoflor 60 1 x 1 kaps.