Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zdiagnozowana torbiel szyszynki: jakie leki nasenne mogę przyjmować?

Mam 22 lata, na bezsenność cierpię od 6 lat. Ostatnimi czasy (od jakichś dwóch lat) coraz mniej sypiam. Najczęściej zasypiam między 5-6 rano. Studiuję dziennie i niejednokrotnie nie jestem w stanie iść na poranne ćwiczenia. W październiku 2010 wykryto u mnie torbiel na szyszynce. Mimo iż nie znoszę faszerować się lekami, to obawiam się, że nie mam innego wyjścia. Co mogę przyjmować, aby zasnąć o przyzwoitej porze i móc wstać, jak normalny człowiek, rano?

MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Witam serdecznie.

W tej sytuacji polecam Ci konsultację u lekarza psychiatry. Specjalista może przepisać Ci leki nasenne nowej generacji, które pomogą wyregulować Twój sen. Przede wszystkim, należy ustalić przyczynę Twojej bezsenności (np. nieprawidłowe nawyki, depresja, napięcie i stres towarzyszący zasypianiu), a następnie - zastosować odpowiednie leczenie i postępowanie adekwatne do przyczyny.

Z pozdrowieniami.

Psychiatra, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy