Zdrowa dieta i dobrane ćwiczenia dla nastolatki

Witam. Mam prawie 18 lat i przy 173cm ważę zaledwie 50kg. Waga nie zniża się ani nie podwyższa coś od gimnazjum. Chciałabym przytyć, ale nie wiem jak się za to zabrać. Wiem że potrzebna jest dieta i ćwiczenia. Jem dużo, bo mam "wilczy apetyt" ale to nic nie daje. Kiedy byłam na bilansie nie stwierdzono mi jednak niedowagi.
KOBIETA ponad rok temu

Witam.Najpierw powinnaś sprawdzić czy nie jest to spowodowane problemami .zdrowotnymi. Jeżeli wszystko będzie w porządku możesz zabrać się za dietę. Zamiast po wodę, sięgaj po gęste soki warzywne albo po fermentowane napoje mleczne. W ciągu dnia zjadaj około pięciu posiłków, nie pomijając żadnego. Nie powinno być tak, że zjesz dwa czy trzy na dzień, ale zbyt obfite.Jeśli będziesz sięgać po duże ilości nasyconych tłuszczów zwierzęcych , to szybko doprowadzisz do zwiększenia poziomu cholesterolu, dlatego bardzo uważaj. Korzystne jest natomiast spożywanie nienasyconych tłuszczów pochodzących z oliwek, oliwy, ryb morskich, awokado, orzechów.Na wieczór spróbuj wypijać melisę, która spowalnia przemianę materii.Życzę powodzenia.

Witaj,
Twoja waga jest zbyt niska w stosunku do wzrostu. BMI =16,7, a norma 18,5 -24,9. Aby znależć się w zakresie normy powinnaś ważyć około 55kg. Na początek:
1. Spozywaj regularnie posiłki - 5 razy w ciągu dnia.
2. 2 razy dziennie jedz kaszkę manne na mleku
3. Dodawaj do potraw mlecznych mleko w proszku pełne np. jogurt, zupa zabielana.
4. Nasączaj pieczwo olejem lnianym.
5. Jedz warzywa i owoce (banany),
6. Jako przekąskę jedz batony musli.
7. Jedz częsciej tłuste ryby - łosoś, makrela, tuńczyk,
8. Korzystnie na sylwetkę wpływają pływanie i ćwiczenia aerobowe.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek