Zespół Aspergera i załatwienie orzeczenia lekarskiego

Witam. Mam Zespół Aspergera. Poza lękami przed jazdą samochodem, jak już wcześniej pisałem, mam też lęki, gdy załatwiam coś nowego. Mój psycholog stwierdził u mnie ZA, natomiast chciałbym załatwić sobie o tym orzeczenie i nie wiem jakie etapy muszę przejść. Poza tym też to jest dla mnie stresujące, jak mam zadzwonić do obcej osoby. Jak mam sobie z tym poradzić. Możliwe, że też mam objawy depresji, ponieważ rzadko się smieję i mam natrętne myśli. Chciałbym być szczęśliwy, ale rzadko tak mam.

Witam,

proponuję umówić się na wizytę diagnostyczną u psychiatry. Lekarz psychiatra nie wyda orzeczenia, może natomiast postawić diagnozę zespołu Aspergera. Przy okazji dobra diagnoza psychiatryczna odpowiedziałaby Panu na pytanie, czy cierpi Pan również na depresję, zaś lekarz mógłby wskazać dalsze kroki, jakie mógłby Pan podjąć by poprawić swoje samopoczucie.

Pozdrawiam!

Witam,
skoro trudno jest rozmawiać z nowymi osobami może warto porozmawiać o tym ze swoim psychologiem, choć pewne tematy mogą zdawać się trudne, zachęcam do prób ich podjęcia, myślę, ze warto to zrobić, warto także porozmawiać o depresji i natrętnych myślach. Zdaje sobie sprawę, ze są rzeczy o których trudno mówić nawet zaufanym osobom, i potrzeba dużo odwagi i wysiłku, żeby się przełamać, jednak warto podjąć próbę, to może być pierwszy krok. Pozdrawiam.