Zaburzenia integracji sensorycznej a zespół Aspergera

Witam, mój syn ma zdiagnozowane zaburzenia integracji sensorycznej, ma 7 lat, poszedł do szkoły mając 6. Ma bardzo dobre wyniki w szkole jednak są problemy z agresją i emocjami. Podejrzewam Zespół Aspergera. Od czego mam rozpocząć diagnozę, do kogo się udać? Przeszłam psychologów, neurologów, miałam EEG zrobione i nikt nie widzi żadnej nieprawidłowości... A on wczoraj pobił pół klasy w szkole... Proszę o jakaś poradę. Mieszkamy w Tarnowie. Pozdrawiam

Witam
Diagnozę Zespółu Aspergera stawia zespół spejalistów ( psycholog, psychiatra, neurolog, terapeuta ).
Są ośrodki zarówno prywatne zajmujące się diagnozą ( wtedy dziecko poddawane jest obserwacji poprzez lustro weneckie, co daje możliwość wszystkim specjalistom na obserwowanie dziecka), w miejscach takich jak Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna również stawiana jest diagnoza na potrzeby edukacyjne ( opnie, orzeczenia, dostosowania).
Pozdrawiam

Witam,

Proponuję bliżej przyjrzeć się najbliższemu otoczeniu syna, strategiom radzenia sobie z emocjami u bliskich, chorobom i zaburzeniom psychicznym w przeszłości itp. Ponadto warto ograniczyć stymulację, tj. telewizję, gry, a zastąpić je rozmowami i spędzaniem czasu wspólnie przy grach i zabawach rodzinnych. Warto również skorzystać z zajęć pozaszkolnych typu piłka nożna, judo, basen itp. Jeśli wszyscy specjaliści wykluczyli zespół Aspergera, jest bardzo mało prawdopodobne, że występuje on u syna.

Pozdrawiam