Czy to zaburzenia psychofizyczne, czy zespół Aspergera?

Witam!

Mam syna, który teraz 25.11 skończył 3 latka. Mój syn mało mówi i nie umie się koncentrować, mały kontakt wzrokowy, jeśli się czegoś od niego wymaga. Jest dzieckiem wesołym, pełnym energii, chętnie bawi się z dziećmi, choć nie może się z nimi dobrze skomunikować. Bawi się z nimi metodą naśladownictwa, choć nie tylko. Lubi kontakt z bliskimi. Lubi się przytulać, oglądać bajki, układać klocki i inne zabawy. Gdy bierzemy książeczkę do ręki np. ze zwierzętami, to lubi ją oglądać na swój sposób, ale żeby się coś pouczyć to niechętnie. Podejrzewam u niego zespół Aspergera, ale uważam, że przebiega to przynajmniej w łagodny sposób. Jesteśmy pod opieką logopedy, psychologa i neurologa od niedawna, więc tak naprawdę nikt nie postawił diagnozy. Proszę napisać jakie ścisłe wytyczne w bardzo znacznym stopniu muszą znaczyć o ZA. Czy mój syn może mieć ZA, czy ma lekkie zaburzenia psychofizyczne?

Proszę o kontakt.

KOBIETA ponad rok temu

Witam

Rozsądnie byłoby skorzystać dodatkowo z konsultacji psychiatrycznej, gdyż jeśli chodzi o autyzm czy zespół Aspergera to właśnie ten specjalista stawia ostateczną diagnozę.

Doskonale, że korzysta Pani z pomocy psychologa oraz leczenia neurologicznego. Proszę być cierpliwą, a na pewno uda się postawić wiarygodną diagnozę ewentualnych zaburzeń Pani syna.

Niestety nie mogę mailowo wypowiadać się temat deficytów poznawczych czy społecznych dziecka, gdyż jest to wbrew zasadom etyki. Niezbędnym i koniecznym warunkiem diagnozy psychologicznej jest bezpośredni kontakt z pacjentem.

Pozdrawiam