Zgaga i drętwienia języka a podejrzenie raka przełyku

Mam dziwne uczucie pod grdyką. Jednego dnia jest obecne, następnego znika. Nie mam problemów oddychaniem, przełykanie, nie mam guzków, nie pluję krwią, nie mam napadów kaszlu. Apetyt w normie. Chrypę miewam delikatną, ale nie cały czas. Wczoraj miałem metaliczny posmak, ale tak jakby w gardle, a nie w buzi. Miewam uczucie jakby delikatnego drętwienia języka. Miewam zgagi. Laryngolog nie stwierdził zupełnie nic choćby odrobinę niepokojącego. Czy to może być rak przełyku? Rak pod-głośni? Refluks?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Zgagi mogą sugerować podejrzenie refluksu żołądkowo-przełykowego. Aby odnieść się do pozostałych Pana wątpliwości niezbędne są bardziej obszerne dane kliniczne.