Zgrubienia skóry na palcach u stóp

Witam, mam pytanie. Około rok temu nosiłam buty, które jakby uciskały moje palce, przez co na paluchach u obydwu stóp powstały okropne jakby zgrubienia skóry. Są one dosyć duże, twarde, odstające, w kolorze lekko ciemniejszym od skóry. Moje pytanie brzmi: jak się tego pozbyć? Próbowałam to ścierać pumeksem, ale to nic nie dawało. Może jakieś maści czy dalej to ścierać? Bardzo proszę o odpowiedź, pozdrawiam. :)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zgrubienia skóry zdecydowanie należy usunąć. Jeśli jednak domowymi metodami nie jest Pani w stanie tego zrobić, sugeruję udanie się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Wykonany tam pedicure bez wątpienia będzie skuteczny.

Dzień dobry, proszę zgłosić się do podologa lub do kosmetyczki wykonującej pedicure leczniczy. Najprawdopodobniej zrobiły się nagniotki i można je pousuwać.