Zgrzytanie zębami u 10-miesięcznego dziecka

Witam.Moj 10 mc syn ma 6 zebow,4 na gorze i 2 na dole.Od kilku dni bardzo nimi zgrzyta,glosno ociera.Tak kilka razy wciagu dnia,szczegolnie przy zasypianiu.Usypia tylko na rekach,sam nigdy niezasnal,przyzwyczail sie do noszenia-przez kilka miesiecy bardzo dokuczaly mu kolki.Czy nie uszkodzi sobie szkliwa w ten sposob?Co mam robic,staram sie odwracac jego uwage ale niebardzo skutkuje!Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto się zastanowić nad przyczyną zgrzytania. W tym wieku dość popularną przyczyną są pasożyty. Sugeruję zatem badania w kierunku owsików i innych pasożytów. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem pediatrą.