Dlaczego dziecko zgrzyta zębami?

Moje dziecko ma 2 lata. Od dwóch tygodni bardzo zgrzyta na zębach w nocy i niespokojnie śpi. Lekarz przepisal mu zentel 20ml, niestety przyjął tylko 15ml podawalam strzykawka i jedna ,wrócił.lek przyjelismy dwa dni temu jednak dziecko nadal zgrzyta na zębach. Moje pytanie po jakim czasie działa zentel. Czy przez mniejszą dawkę nie zadziała? Czy mogę podać od razu kolejny inny lek na owsiki ponieważ martwi mnie to że się męczy co noc.

Radzę skonsultować się z fizjoterapeutą specjalizującym się w technice P-DTR w celu ustalenia przyczyn - mogą to być pasożyty ale również inne zaburzenia. Pozdrawiam