Ziarnina i prawdopodobieństwo jej nawrotu

co to jest ziarnina i czy odrasta??jeżeli jest zle usuniętą??czy odrasta bo taka jej natura??

Ziarnina to nowopowstała tkanka łączna zawierająca bogatą sieć naczyń włosowatych. Ziarnina jest jednym z procesów naprawy (gojenia) tkanek, które uległy uszkodzeniu i mają małą zdolność regeneracji lub nie posiadają jej wcale. Wypełnia ona ubytek powstały po uszkodzeniu tkanki (wtórne gojenie się rany). Naprawa tkanki poprzez ziarninowanie może następować na skutek oparzenia, urazu lub zakażenia. Prawidłowe usunięcie ziarniny i zbliżenie dokładne skóry może wyzwolić prawidłowe gojenie przez rychłozrost bez wznowy ziarniny.