Ziarnina nad rurką tracheotomiczną

Witam.Od maja mam rurkę tracheotomiczną,początkiem listopada wykonywana była bronchoskopia, która wykazała ziarninę nad rurką.Lekarz nie zdecydował się jej usunąć ponieważ wiosną będe mieć operację i chcą jej użyć do intubacji.Chciałam zapytać, czy tak odległy termin nie będzie wiązał się z niebezpiecznym rozrostem tej tkanki i czy istnieją inne niedogodności,na które muszę być przygotowana do czasu operacji.Z góry dziękuje za odpowiedź.

Witam. Musi Pani porozmawiać z leczącym laryngologiem - zna przyczyny i powody utrzymywania rurki tracheostomijnej. Ziarninę można przygasić przykładowo lapisując lub maścią ze sterydem - są różne sposoby. Zachęcam do odwiedzin i rozmowy z laryngologiem leczącym.