Złe samopoczucie 2-latka a rotawirus

Witam.Moj synek prawie 2 latka ostatnio zle sie czuł,przez około 10dni.Miał biegunke,wymioty,brak apetytu i od czasu do czasu temperature.Poszlismy do przychodni i lekarz zalecił badanie kału.Na wyniki czekalismy kilka dni,ale w tym czasie synek zaczynał czuc sie lepiej.Badania wykazały ze ma rotawirusa.Teraz po 2 tygodniach synek wygląda na zdrowego,czy musze isc z nim mimo to do lekarza?Co z rotawirusem,czy mozliwe,aby samo przeszło? Pozdrawiam

Witam!
Wizyta lekarska nie jest potrzebna, ponieważ synek już wyzdrowiał. Może wrócić do normalnej diety. Proszę jednak mieć na uwadze że wydala on jeszcze rotawirusy w kale przez kilka tygodni po infekcji - wskazana jest wysoka higiena, częste mycie rąk i odkażanie nocnika oraz izolacja od małych dzieci i osób starszych/ chorych.