Zmęczenie, duszności, skoki ciśnienia

Witam od pewnego czasu mam skoki ciśnienia dusznosci szybko odczuwam zmeczenie robilam szereg badań a zaintrygowalo mnie jedno na poziom D-Dimer wyszło u mnie 301,39 prosze o ocene

Witam! Wynik badania poziomu D-Dimerów zależy od przyjętej metody oznaczania. Dla większości laboratoriów prawidłowe jest stężenie <500ug/l. Zwiększony poziom D-Dimerów może mieć szereg przyczyn. Wiąże się między innymi z przyjmowaniem doustnych tabletek antykoncepcyjnych, żylną chorobą zakrzepowo-zatorową, niewydolnością serca czy ostrym stanem zapalnym. Proszę kontynuować diagnostykę i leczenie zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.