Zmęczenie i ból głowy po próbie samobójczej - czy to minie?

Próbowałam się zabić. Przedawkowałam leki psychotropowe. Odratowano mnie, jestem w domu i ciągle mam zawroty głowy i bardzo źle się czuje. Czy to minie?

Tamtego dnia wzięłam 60 różnych tabletek psychotropowych, wcześniej wypiłam dwa piwa. Straciłam przytomność, na oddziale wewnętrznym byłam 3 dni. Teraz jestem w domu, ciągle boli mnie głowa, mam zaburzenia widzenia, przekrwione oczy, czuje się cały czas strasznie zmęczona.

Czy ten okropny stan minie? Zrobiłam to wszystko przez chłopaka, nie było warto. Teraz bardzo źle się czuję. Czy wrócę do zdrowia?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Opisywane dolegliwości są dość typowe i związane z przedawkowaniem leków o działaniu psychotropowym oraz utratą przytomności. W typowym scenariuszu objawy bólowe powinny stopniowo zmniejszać swoje nasilenie.

W trakcie hospitalizacji powinna Pani zostać skonsultowana neurologicznie (wynik konsultacji zapewne odnotowano w karcie informacyjnej).
Zalecenia co do dalszego postępowania również powinny być odnotowane w Pani karcie wypisowej.

Nie wiem, co rozumie Pani przez ,,zaburzenia widzenia"- w razie nasilania się tych objawów oraz bólu proszę ponownie skonsultować się z neurologiem lub zgłosić do izby przyjęć szpitala, w którym udzielono Pani pomocy.

Proszę zachować ostrożność przy ewentualnym stosowaniu leków przeciwbólowych, ze względu na możliwość uszkodzenia wątroby. Jeśli konieczne jest zastosowanie leku przeciwbólowego nie należy stosować paracetamolu lecz ibuprofen. Wskazany jest również regularny pomiar tętna i ciśnienia krwi.

Ponadto, polecam Pani rozmowę z psychologiem oraz lekarzem psychiatrą. Ze względu na to, że była to poważna próba samobójcza powinna Pani uczestniczyć w psychoterapii.

Jeśli Pani nastrój ponownie zacznie się pogarszać, proszę również skorzystać z fachowej pomocy. W przypadku uporczywych myśli samobójczych może Pani zgłosić się do szpitala nawet bez skierowania.

Z pozdrowieniami