Zaburzenia osobowości i stan po próbie samobójczej

Dzień dobry. Cierpię na zaburzenie osobowości. Jestem po próbie samobójczej. Przedawkowałam tegretol tydzień temu, wzięłam ponad 200tabletek. Od tego zajścia minął tydzień. Nie poszłam do psychiatry, bo mam teraz zapalenie płuc. Bardzo się źle czuje. Oddałam mamie resztę tabletek, mam też receptę na kolejne opakowania. Chcę sobie pomóc i chcę się czuć dobrze. Czy ja mogę brać ponownie tegretol? Leki trzymałaby w zamknięciu przede mną mama. Proszę mi coś poradzić, bo się bardzo źle czuje.

Tegretol jest lekiem z grupy stabilizatorów nastroju, więc nie można się od niego uzależnić. Jakkolwiek, w Pani sytuacja konsultacja z Pani psychiatrą będzie tutaj niezbędna z racji na zaistniałą okoliczność, w której najprawdopodobniej dojdzie do zmiany leczenia. Pozdrawiam

Wydzielone przez mamę leki mogą pomagać w stabilizacji organizmu. Proszę jednak pamiętać że psychoterapia, a nie farmakoterapia powinna stanowić podstawę Pani leczenia. Pozdrawiam