Zaburzenia osobowości i próby samobójcze

Dobry wieczór. Właśnie wyszłam ze szpitala z diagnozą zaburzenia osobowości. Nie dojrzałam do psychoterapii, to dla mnie zawsze bolesny proces. Kilka razy ją podejmowałam, ale zawsze rezygnowałam. Kilka prób samobójczych wynika z nieumiejętności radzenia sobie z problemami. Podjęłam leczenie farmakologiczne póki co, staram się uprawiać sport, czytam książki. Czy autopsychoterapia w moim przypadku może przynieść efekty? Jeśli tak, to jakich metod używać? Jak sobie poradzić bez psychologa?

Zaburzenia osobowości są bardzo trudną dziedziną, niełatwą do leczenia - tym bardziej samodzielnego!!! Stanowczo odradzam samodzielną pracę nad tym problemem i polecam udać się do specjalisty-psychologa. Samodzielna praca może jedynie wzmocnić Pani problem. Pozdrawiam.

Trudno będzie samej, zwłaszcza jeśli zdarzają się tak trudne stany, które skutkują próbami samobójczymi. Proszę szukać psychoterapeuty, z którym poczuje się Pani bezpiecznie i zaufa na tyle,że będzie gotowa przejść przez te nawet trudne sprawy. Warto ( a nawet konieczne) jest mieć kogoś kto będzie wspierał, towarzyszył i kierował , a i tak wszystko zależy od Pani pracy w Pani życiu.

Jeśli Pani sobie sama nie radzi - jak Pani napisała, to znaczy, że potrzebne jest Pani wsparcie. Zgadzam się z Panią, że psychoterapia może być bolesnym procesem. Odkrywamy wtedy bowiem niewygodne dla nas prawdy, mówimy o trudnych doświadczeniach, przywiązujemy się do obcej osoby, którą trzeba będzie zostawić, gdy stan psychiczny się polepszy. Ale jeśli to jedyna droga do szczęścia, to chyba warto?