Zmęczenie i uczucie zmęczenia

Mam problemy ze zmęczeniem. Zaczęły się na początku grudnia- ok.co drugi dzień popołudniami byłem zaspany i lekko ociążały, później sytuacja poprawiła się na ok.tydzień i zaczęło się od nowa, z tym że objawy się trochę pogorszyły.Występują w różnych porach dnia,lekkie problemy z oddychaniem,nadciśnienie i wysokie tętno.Średnia z pomiarów ciśnienia z ostatnich dni: 142/81,tętno 80/min.Tryb życia: alkohol- mało i okazjonalnie, nie palę, treningi siłowe rzadko przez uraz kolana, ok. raz w tygodniu

Proszę pomyśleć również, czy te objawy nie pojawiają się po spożyciu jakichś pokarmów czy napoi - np. mocnej kawy.