Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmiana orzeczenia o kształceniu specjalnym

Mój syn ma orzeczenie o kształceniu specjalnym w szkole. Na chwilę obecną uważam, że nie potrzebnie, gdyż syn ma same 6 a inne dzieci nie nadążają z realizacją bieżącego materiału i mają zorganizowane przez nauczyciela zajęcia dodatkowe mające na celu podciągnięcia się w nauce. Nauczyciele mu w niczym nie pomagają...PPP chyba poniosła wyobraźnia namawiając mnie na orzeczenie, które ma miec aż do 3 klasy podstawowej, gdzie obecnie jest w 1. Czy poradnia może cofnąć orzeczenie?
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Witam,
skoro syn dobrze sobie radzi,to rozumiem,że chodziło o inną formę "specjalnego traktowania",np.skierowanie do klasy integracyjnej,gdzie jest opieka dwóch wychowawców i więcej uwagi dla jednego dziecka.Prosze dopytać,gdyż powodem może być inne zaburzenie, niezwiązane z intelektem/autyzm,asperger,niedojrzałośc układu nerwowego/ a w przypadku nadmiernych ambicji syna,narażenie go na rozwój nerwicy i podobnych zaburzeń lub pogłębienie obecnych.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0

Warto skosnultować sie z Poradnią w tej sprawie. Pomocna będzie opinia nauczycieli o uczniu, a także jego bieżące wyniki w nauce.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy