Problem dziecka ze zdaniem do następnej klasy

mamy termin wizyty u psychiatry na wrzesień,syn dwa razy powtarzał 3 kl.ale nie wiele mu to dało.we wszystkich badaniach w ppp nie jest opóżniony ,ale ma rozwój na poziomie kl.1jego zachowanie też na to wskazuje .zdałdo 4 kl warunkowo,jak nie uda mi się synowi jakoś pomóc lo nie zda MONIKA

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam, rozumiem, że na podstawie Pani obserwacji syn funkcjonuje na poziomie I klasy? W tej sytuacji warto powtórzyć badania psychologiczne i zastanowić się co jest przyczyną trudności chłopca w nauce. Poziom funkcjonowania syna może kształtować się na poziomie grupy rówieśniczej, ale mogą występować deficyty rozwojowe, które nie pozwalają mu przyswajać informacji i wpływają na wyniki w nauce. Zalecałabym skonsultowanie syna z psychologiem, w celu wykonania szczegółowych badań psychologicznych. Pozdrawiam M.Prus

Witam Panią
Pisze Pani o tym że Pani dziecko potrzebuje fachowej i dobrej diagnozy i pomocy. Mogłaby by Pani uzyskać dla syna orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego i syn mógłby uczyć się albo w klasie integracyjnej albo jeżeli takiej klasy integracyjnej na terenie Pani miasta nie ma, to na podstawie tego dokumentu musiałby by mieć dostosowane warunki nauczania w swojej obecnej szkole czyli: nauczyciel wspomagający oraz rewalidacja - takie zajęcia wspomagające nauczanie . Jak takie coś załatwić mianowicie na wrześniowej wizycie u psychiatry poprosić o dokument z diagnozą, poprosić o opinię wychowawcę i podejść z tymi dokumentami do ppp i napisać wniosek lub jeżeli mają taki wydrukowany to wypełnić, wniosek o orzeczenie dla dziecka.
czasami do wniosku potrzebna jest opinia neurologiczna, więc mogłaby Pani zapisać syna również na taką wizytę
anna suligowska