Jak pomóc dziecku z zespołem Aspergera?

Witam mam syna lat 10 z Zespołem Aspergera. Powrót do szkoły jest straszny z blachego powodu płaczę krzyczy chowa się pod ławkę. Codziennie dzwonią do mnie nauczyciele że mam zabrać syna że szkoły bo nie dają rady. Próbowałam już chyba wszystkiego od leków hydroksyzyna, concret rispolet nic nie pomaga po terapie Si psycholog terapia Tomatisa. Problem w tym że na lekcji Pani go nie wybierze pierwszego to wpada w szał i nie można do niego dotrzeć uspokaja się dopiero jak ja przychodzę ale pracuje mąż też jeszcze chwila to dostanę wypowiedzenie sam jestem na skraju. Syn jest bardzo inteligentny nauczył się sam czytać szybko dodawał duże lidzby z materiałem idzie bez problem czasem proszę synu jutro masz dyktando przypomnij się a on mamo ja wszystko wiem same 5 i 6. Chcem mu pomuc poradzić sobie z jego emocjami żeby tak nie płakał.

Dzień dobry. Jeśli problemy głównie dotyczą środowiska szkolnego, to może rozwiązaniem wartym rozważenia byłoby skorzystanie ze wsparcia nauczyciela wspomagającego. Czy w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego nie ma takiego zapisu?